Комунальний заклад «Тячівський професійний ліцей» Закарпатської обласної ради  існує вже понад 50 років. Успішно пройдено складний процес становлення і розвитку, з честю подолано кілька реорганізаційних етапів. Історія закладу, що складається з доль учнів, педагогів та інших працівників, багата цікавими подіями.

    Відкриття 01 вересня 1973 року в м. Тячеві кузні робітничих кадрів було зумовлене гострою нестачею кваліфікованих робітників у Тячівському і Рахівському районах, де на повну потужність працювали підприємства лісової, радіотехнічної та машинобудівної промисловості, зокрема ЗВВО (Дубове), “Електроавтоматика” (Буштино), “Зеніт” (Тячів), Тересвянський ДОКдеревообробний комбінат, “Закарпатлісмаш” (Тересва), що стали головними замовниками кадрів.

    Першим директором новоствореного ПТНЗ став досвідчений педагог П.І. Зийнич, головним бухгалтером – В.І.Деяк. За підтримки районної влади, базових підприємств протягом кількох місяців було проведено ремонт і реконструкцію пристосованих приміщень, в яких почалося облаштування навчально-виробничих майстерень та кабінетів спецтехнології, технічного креслення, початкової військової підготовки, електротехніки. У 1975 році на базі тодішнього гіганту деревообробної промисловості Тересвянського ДОКу почала працювати філія ліцею в смт. Тересва.

    У 1977 році колектив очолив С.М.Демко, який спрямував свій багатий керівний і педагогічний досвід на розширення і зміцнення бази профтехучилища, поліпшення житлово-побутових умов учнів.

    1984 рік започаткував якісно новий етап в історії закладу, який піднявся на сходинки вище – був реорганізований у середнє професійно-технічне училище. З цього часу учні разом з професією певної кваліфікації дістали змогу отримувати і повну загальну середню освіту.

    Розквіту творчої думки учнів, шліфуванню їх майстерності сприяла й систематична гурткова робота, яка давала чудові результати. Витвори їхніх умілих рук експонувались на ВДНГ, відзначались дипломами і медалями. Так, за конвеєр, виготовлений під керівництвом майстра виробничого навчання Сепі Й.А., Головний Комітет ВДНГ СРСР у 1985 році нагородив училище Дипломом третього ступеня. Срібної медалі було удостоєно і майстра виробничого навчання Геппа О.О. за прилад для настроювання і орієнтації телевізійних антен. Бронзові медалі вручено майстрові виробничого навчання Габору В.В., Барні І.І., Чайці С.П., а медалі “Юний учасник ВДНГ СРСР”- учням Івегешу В.І., Хром’яку І.І., Чопа В.Ю., Удуту І.В.. Багато експонатів художньої і технічної творчості було відзначено дипломами обласного управління освіти, зокрема, з художньої обробки дерева, виготовлені молодою робітничою зміною під керівництвом майстрів виробничого навчання Гаврилюка І.І., Чонки Ю.В., Борока М.С.

    У 1996 році на посаду директора училища призначається досвідчений педагог, енергійний керівник, умілий організатор П.М. Бокоч. У складних умовах довелося працювати молодому керівнику, адже нелегко було пристосовуватися до нових, ринкових умов. Та навіть у найважчі часи, коли значно порушилися зв’язки з заводами-базовиками, заклад освіти повністю зберіг кількість набору учнів на різні професії, зміцнив матеріально-технічну базу виробничих майстерень і навчальних кабінетів та налагодив співпрацю з Державною службою зайнятості населення з курсового професійно-технічного навчання слухачів.

    Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України “Про вдосконалення мережі професійно-технічних навчальних закладів Закарпатської області” від 15 листопада 2005 року №656 професійно-технічне училище №14 реорганізовано у Тячівський професійний ліцей.

    Запорукою досягнень у роботі є працьовитий і згуртований колектив ліцею, в якому сьогодні трудяться справжні професіонали-однодумці, і створена ним належна матеріально-технічна база: навчальні кабінети, майстерні для підготовки кваліфікованих робітників, гуртожиток на 118 місць, актовий і спортивний зали, 3 спортивні площадки, бібліотека, кімнати  для самопідготовки. Багато працівників трудяться в закладі понад 30 років, а окремі – з початку існування ліцею. За плідну багаторічну  діяльність, створення підручників виклада  Цимбаліста М.В. (нині покійна) була нагороджена премією ім. А.Волошина. Вона разом з Цимбалістим В.М. підготувала та видала посібник «Силове електрообладнання (з основами електротехніки)» (1998р.), навчальні підручники – «Електричні мережі. Монтаж, обслуговування і ремонт» (2003 р.), «Освітлювальне і силове електроустаткування. Монтаж і обслуговування» (2005 р.) «Трансформатори. Монтаж, обслуговування і ремонт» (2007 р.), рекомендовані Міністерством   освіти і науки для учнів ЗП(ПТ)О.     

    Головним показником роботи ліцею, його славою і гордістю є  випускники. За роки існування закладу підготовлені висококваліфіковані робітники з таких професій: токар, фрезерувальник, верстатник широкого профілю, слюсар механоскладальних робіт, слюсар-мідник, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, електрозварник, радіомонтажник, регулювальник радіоапаратури, оператор ЕОМ, столяр, тесляр, електромонтажник силових мереж та електроустаткування, електромонтажник  з освітлення та освітлювальних мереж, кухар, офіціант, бармен, секретар керівника (організації, підприємства, установи), адміністратор.

    Попри всі труднощі вихованці ліцею знаходять свій шлях у житті, не ганьблять честі рідного закладу освіти.

    Покращилась навчально-матеріальна база кабінетів і майстерень, побудовано  4 міні-котельні, чим завершено перехід на повне автономне теплопостачання, що дозволяє закладу працювати стабільно і в зимовий період.

    Сьогодні у нас здобувають професійну підготовку учні з 6 ліцензованих професій, 5 з яких інтегровані, а саме: слюсар з ремонту колісних транспортних засобів (майстри виробничого навчання Шутко О.Й., Шемет В.М.); секретар керівника (організації, підприємства, установи), адміністратор (майстри Губанова Л.Л., Копотюк І.Г., Мункачій Б.Б.),  кухар, офіціант (майстри  Григоренко Г.П., Погоріляк О.І., Лигирда К.П., Мадай В.І.); офіціант, бармен (майстер Овечкіна Н.А.); столяр, тесляр (майстри  Куцин О.В., Томишинець І.В., Сливка І.С.); електромонтажник силових мереж та електроустаткування, електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж, (майстри Кушнір В.І., Лях В.М., Панькович П.В., Антал І.П.).

    З листопада 2020року колектив ліцею очолила ініціативний, відповідальний, творчий педагог О.М.Вакій. А у листопаді 2022р., відповідно до статті 6 Закону України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності» Тячівський професійний ліцей реорганізовано у Комунальний заклад «Тячівський професійний ліцей» Закарпатської обласної ради.

    У колективу ліцею – багато планів і задумів. Наші найближчі перспективи: продовжити роботу із впровадження нових професій, яких потребує ринок праці нашого регіону, довести матеріальну базу ліцею до сучасного рівня, налагодити тісні зв’язки з підприємствами на основі угод про підготовку кваліфікованих робітників, проходження виробничої практики та працевлаштування випускників. І, звичайно, втілювати в освітній процес новітні промислові та інформаційні технології, здійснити комп’ютеризацію навчально-виробничого процесу.

    Потужний творчий потенціал педагогів, багаторічний досвід, чітка і реальна перспектива і надалі сприятимуть виконанню головного завдання – підготовці висококваліфікованих робітників, конкурентоспроможних на ринку праці, підготовлених до безперервного самовдосконалення.