- Ти здібний і сильний! Будь упевнений у своїх силах і здібностях.
- Вчися самостійно мислити. Тренуй пам’ять. Більше запитань ”Чому?”
- Постійно шукай практичне застосування своїм знанням.
- Будь завжди уважним до самобуття, потреб, прагнень інших.
- Навчись і умій дружити. Життя без друзів неможливе.
- Проявляй миролюбність, толерантність і милосердя до оточуючих.
- Спори і конфлікти вирішуй з позиції розуму.
- Пробачай тих, хто свідомо або несвідомо став причиною неприємностей.
- Якщо хочеш, щоб поважали тебе, необхідно навчитись поважати інших.
- Прислухайся до думок інших і рахуйся з ними.
- Будь доброзичливим, усміхненим, поступливим.
- Пізнай себе, можливості середовища, тих умов, що тебе оточують, і зроби правильний вибір, визнач свої цілі і зміст життя.
- Визнайте, що у Вас є залежність. Ви не зможете боротися з нею, поки не зрозумієте, що схильні до неї.
- Знайдіть якийсь інтерес, що стане для вас альтернативою Інтернету. Відвідуйте різні групи і клуби, займайтеся спортом, музикою, танцями, співом та ін.
- Поповнюйте запас Ваших знань. Напевно є безліч книг, які б Ви давно хотіли прочитати. Почитайте енциклопедію натомість поглядання Вікіпедії.
- Заплануйте сімейний вечір. Замість того, щоб дивитися телевізор або проводити час поодинці, зберіться разом із сім’єю, повечеряйте, а потім придумайте спільну розвагу, наприклад, пограйте в настільну гру.
- Встановіть ліміт часу роботи Вашого комп`ютера. Визначте скільки разів на тиждень Вам необхідно виходити в Інтернет. Вимикайте комп`ютер, якщо у Вас немає необхідності в ньому.
- Використовуйте таймер. Перш ніж сісти за комп`ютер, встановіть таймер на 30 хвилин. Сигнал нагадає вам, скільки часу Ви провели за комп`ютером.
- Зідзвонюйтеся і зустрічайтеся з друзями замість того, щоб тримати з ними зв`язок через Інтернет.
- Намагайтеся триматися осторонь від сайтів, які можуть викликати звикання. В основному це соціальні мережі, форуми чи сайти розваг. Якщо Ви відчуваєте, що Ваша залежність від цих сайтів занадто сильна, просто заблокуйте їх.
- Сидячи перед комп’ютером, робіть перерви кожні 15 хвилин – ваші очі і м’язи повинні відпочивати.
Як позбутися інтернет-залежності
- Як позбутися від інтернет-залежності, розповідається в багатьох психологічних статтях, присвячених цій проблемі. Перш за все, людині охопленому комп’ютерної манією, потрібно усвідомити проблему, побажати позбутися залежності і докласти до цього всіх зусиль.
- Потрібно засікти, скільки часу проводиться в мережі по дійсно важливих питань. Це і є той час, скільки людина може приділяти інтернету. Близьким залежного потрібно постаратися відволікати його, допомогти знайти йому захоплення та цікаві заняття в звичайному житті, по «цю сторону монітора». Не варто застосовувати категоричних заходів, таких як відключення інтернету.
- Це може лише ще більше «загострити» інтернет-залежність ; в результаті людина буде пропадати в мережі ще більше часу, тільки з іншого комп’ютера (робочого, з комп’ютерних клубів, з комп’ютерів друзів і ін.).
- Якщо ці прості поради виявляються неефективними і боротьба з інтернет-залежністю має мало успіху, то слід звернутися до професійного психолога. Поспілкувавшись з людиною, психолог виявить причини інтернет – залежності і дасть поради, які підходять саме цій людині. Розібравшись з тим, що саме так зацікавлює і приваблює людину в мережі, можна знайти альтернативні заняття без використання комп’ютера.
- Профілактика інтернет-залежності корисна всім тим людям, яким доводиться користуватися інтернетом. Справа в тому, що інтернет-залежність, хоча і менш згубна, ніж алкогольна залежність чи наркоманія, але розвивається набагато швидше. Варто подумати про те, як люди жили в часи, коли не було інтернетуmdash; що вони робили у вільний час, як вони розважалися і як спілкувалися один з одним.
- Припустимо, замість скачування фільму з інтернету та перегляду його з монітора, можна просто піти з друзями чи коханою людиною в кінотеатр. Замість читання статей з інтернет-порталів; купити журнал або газету на цікаву для тематику і ознайомитися з тим чи іншим матеріалом. Знову-таки, онлайн ігри можна замінити походом в більярдний або боулінг клуб. І тоді у інтернет-залежності просто не буде шансів здолати людину своєю web – «павутиною».