27.01.2023р. День пам’яті жертв Голокосту
30.01.2023
01.02.2023р. Виробнича практика
01.02.2023
Show all

29.01.2023р. – День вшанування пам’яті Героїв Крут

    Щороку 29 січня в Україні відзначають День вшанування пам’яті Героїв Крут.

    29 січня 2023 року виповнюється 105 років з часу бою на залізничній станції Крути між військовими підрозділами Української Народної Республіки та російською більшовицькою армією під командуванням М. Муравйова. Бій під Крутами був одним з етапів неоголошеної війни Радянської Росії проти незалежної України у 1917-1920 роках.

    Особливістю бою під Крутами є те, що в ньому на захист Української Народної Республіки в умовах політичної та управлінської неспроможності тогочасної української влади добровільно стали київські студенти, гімназисти та юнаки військової школи супроти ворога, який мав багаторазову чисельну перевагу.

    Саме тому бій під Крутами, незважаючи на те, що він завершився військовою поразкою для Української Народної Республіки, на довгі часи став для патріотів України прикладом героїчного подвигу і звитяги в ім’я України та її незалежності. Подвиг крутянців навчає, що свобода і доля України залежать від готовності кожного українського громадянина поважати і захищати інтереси своєї країни.

    З нагоди вшанування пам‘яті Героїв Крут у Тячівському професійному ліцеї проведено виховні години, заходи, уроки пам’яті з переглядом документальних фільмів «Подвиг героїв Крут» з подальшим обговоренням; круглий стіл «Причини та наслідки трагедії під Крутами»; години пам’яті до Дня вшанування Героїв Крут; суспільно-інформаційна хвилинка «Україна – забута історія»; віртуальна подорож у часі «Понад Крутами вічність сурмить».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту