До 2-ої річниці широкомасштабного вторгнення та 10-ої річниці від початку російсько-української війни
26.02.2024
Леся Українка: цікаві сторінки життя
28.02.2024
Show all

26.02.2024 р – «Спротив триває!»

    26 лютого, 2020 року Президентом України Володимиром Зеленським було підписано Указ №58/2020, про День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Сьогодні, в галереї ім. Ш.Голлоші відбулася історична година “День початку кримського спротиву” для здобувачів освіти КЗ «Тячівський ПЛ» ЗОР. Ведуча заходу, провідний методист КЗ “ОМЦКМ” – Анна Борка, ознайомила присутніх з хронологією подій спротиву.

    За період з 2014 року в Криму внаслідок переслідування окупаційної влади зафіксували 58 загиблих осіб, 28 з яких – представники кримськотатарського народу. 21 особа зникла безвісти, у тому числі 15 – кримські татари, з яких 9 осіб оголошено в розшук.

    За роки окупації влада країни-агресора засудила 40 представників кримськотатарського народу, 19 осіб мають обмеження або випробувальний термін, ще 48 людей нині перебувають у СІЗО.

    За інформацією політичного та громадського діяча України, одного із провідників кримськотатарського національного руху Мустафи Джемілєва, від початку окупації півострів покинуло понад 20 тис. кримських татар.

    Крим не мовчить і до сьогодні продовжує виступати проти війни після десяти років окупації. Основне гасло цього дня – «Спротив триває!». Наразі спротив триває по всій країні. Опір та боротьбу здійснюють наші Збройні Сили, урядові структури, кожен громадянин України!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту